
Foto: PETER WIXTRÖM
Hej Erica Christensen, 17, vad har du på dig?
– Min kavaj är från Lindex barnavdelning, jag har pimpat den med en pälskrage som jag hade hemma. Tunikan kommer från Gina Tricot, och mina ridbyxor och lackstövlar är köpta på Zara. Kuvertväskan är köpt på Gina Tricot, och armbandet är från Juicy Couture.
Vad är shoppingbudgeten per månad?
– Runt 4–5 000 kronor, jag har snälla föräldrar...

Kultur Ola Rapace intar rollen som misslyckad författare i pjäsen Kontrakt med Gud. Här berättar han om sin egen tro, fruns framgångar och vad han tycker om Milleniumtrilogin.

Klubb Hur påverkas ett band av stora framgångar? Vi frågade Elly Jackson i La Roux.

Restaurang Riktiga storstäder ska ha många sorters kök. Men hur står sig Stockholm?

Konsert Med över 34 miljoner sålda album världen över är Dave Matthews Band giganter i hemlandet USA.

Konsert Hon trollbinder med sina vackra sånger. Nu ger sig Sophie Zelmani ut på turné med ny platta.

Design Varför har det blivit en hobby för svenska folket att renovera och inreda? Ny samtalsserie söker svar.

Konst Förra året skrev Anna Odell in sig i historieböckerna. Nu kan du se konstverket.

Stadsliv För ett par år sedan försvann 125 miljoner kronor. Nu riskerar vi att förlora minst lika mycket igen.

restaurang Amerikansk, japansk eller svensk? Vi dukar fram en bufféguide för alla hungriga stockholmare.

Mode Årets finalister berättar om sina schlagerkläder. Vem överraskar och vem är tråkigast?

Krog Sippa gott te tillsammans med nygräddade scones på engelskt vis.

Kafé Starbucks har kommit till stan. Men är en till kaffekedja det vi behöver?

Mode Slips eller fluga, baggy eller tajt? Dags att sätta Salem Al Fakir på stilprov.

Stadsliv Utmana din rädsla för stora, håriga spindlar och höga höjder.

Scen Hon är van vid djupintervjuer men inte lika bevandrad inom filmens sfär. Nu gästas Stina Lundberg Dabrowski av filmiska storheter.

Stadsliv Alla har vi grannar. Robert Aschberg skiter i sina egna men har erfarenhet av andras grannfejder.