Sök nytt jobb:

Ett samarbete mellan Jobb24 och Allt om Stockholm
2009-03-04
Textstorlek:
Normal text Stor text Extra stor text

Välkommen till Allt om Stockholm!

Det krävdes både tid och hårt arbete, men nu kan vi stolt säga det: vår nya sajt är här. Pröva vårt nya fantastiska sök, vår fina nya kalender, tyck till eller bara njut av formen på sidan. Det mesta hos Allt om Stockholm är nytt.

Vi är glada och nöjda att kunna presentera en nystart och uppfräschning av stockholmarnas bästa guide. Nytt sök, ny kalender, ny kommentarsfunktion, och så nya och gamla besökare.

Så vad tycker ni? Det viktigaste för oss är naturligtvis era åsikter om den nya sajten. Vad är bra och vad är dåligt? Mejla oss på tycktill@alltomstockholm.se och berätta så lovar vi att ha det i åtanke när vi jobbar vidare med sajten.

Med de orden vill vi passa på att tacka alla begåvade människor som jobbat med och gjort nya Allt om Stockholm möjligt, samt skicka ett stort tack till alla er läsare.

Allt om Stockholm-redaktionen
2009-01-29
Allt om Stockholm


Blogg Följ med AOS-redaktionen ut på stan.
"Det här gör vi i helgen"


Krog Kolla in Stockholms nya restauranger och kaféer.


KROG Ska du boka bord på krogen?


Restaurang En klassiker tog hem priset när White Guide korade Sveriges bästa restauranger.


Klubb Hur påverkas ett band av stora framgångar? Vi frågade Elly Jackson i La Roux.


Restaurang Riktiga storstäder ska ha många sorters kök. Men hur står sig Stockholm?


Stadsliv 17 mars är det grönt som gäller när irländare världen över firar sin nationaldag. Och Stockholm är inget undantag från festregeln.


Mode Hon slog igenom med nitar och läder 1985. Pernilla Wahlgren berättar om urringade klänningar och Hollywoodfruar.


Mode Från luvtröja i Idol till kavaj i Melodifestivalen. Darin berättar om sin förvandling.


Design Varför har det blivit en hobby för svenska folket att renovera och inreda? Ny samtalsserie söker svar.


Konst Förra året skrev Anna Odell in sig i historieböckerna. Nu kan du se konstverket.


Mode Slips eller fluga, baggy eller tajt? Dags att sätta Salem Al Fakir på stilprov.


Bar Guiden för alla planksteksmumsare som vill ta en stor stark under resan.


Krog Sippa gott te tillsammans med nygräddade scones på engelskt vis.


Mässa Bröllopstemat är oundvikligt på årets upplaga av mässan Nordiska Trädgårdar. Men trädgårdsexperten Gunnel Carlson värjer sig mot trender.


Mode Vi sätter attitydstarka sångerskan Pauline Kamusewu, 28, på stilprov.


Kafé Starbucks har kommit till stan. Men är en till kaffekedja det vi behöver?


restaurang Amerikansk, japansk eller svensk? Vi dukar fram en bufféguide för alla hungriga stockholmare.


Stadsliv Utmana din rädsla för stora, håriga spindlar och höga höjder.


Musik Blogg-drottningen Kenza har träffat de tyska superstjärnorna i Tokio Hotel.


Stadsliv För ett par år sedan försvann 125 miljoner kronor. Nu riskerar vi att förlora minst lika mycket igen.


Mode Det är stor skillnad mellan den vågade artisten Neo och blyga personen Linus. Hur är en dandy på 2000-talet enligt Neo?


Mode Vi har pratat läder och nakenchock med Crucified Barbaras gitarrist Klara Force.

Redaktionen:

Redaktionschef: Lovisa Madås

Ansvarig utgivare: Jan Helin

Sajtchef: Andreas Aspegren

Tipsa Allt om Stockholm

E-post: tipsa.aos@aos.se

Telefon: 08 56 25 29 25 Växel: 08 725 26 00

Om Allt om Stockholm

© Aftonbladet Nya Medier